Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Specialistų perdegimo sindromas

Sukaupta labai daug duomenų apie perdegimo sindromą verslo, politikų pasaulyje, siūloma daug būdų, kaip įveikti stresą. Tačiau nedaug duomenų apie socialinėje srityje dirbančių stresą. Atlikti tyrimai rodo, kad socialinės srities darbuotojai (pedagogai, gydytojai, policininkai) priklauso rizikos grupei ir turi didesnių galimybių perdegti.

Kasdien esame trukdomi, frustruojami ir kasdien patiriame hormoninį atsaką – tai yra normali mūsų kasdieninio gyvenimo dalis, tol kol ji yra menkai išreikšta.

Nedidelė streso dozė gali veikti teigiamai. Tačiau daugumoje situacijų stresas neigimai veikia darbingumą. Ramus, racionalus, save kontroliuojantis ir jautrus, atidus darbuotojas gali pasiekti žymiai daugiau už agresyvų, nesivaldantį. Tačiau yra ir kitas kraštutinumas – jei žmogus į stresą reaguoja pasyviai ir vangiai, jis tiesiog nesugeba apginti savo teisių ir efektyviai dirbti. Norint suprasti, kaip tvarkytis su stresu ir gerinti darbingumą, svarbu suvokti ryšį tarp įtampos (spaudimo iš aplinkos) ir darbingumo.

Parengė psichiatrė-psichoterapeutė R. Šerkšnienė

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.