Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Globos ir įvaikinimo procesas: vaikų globos namų vaidmuo (16 ak. val.) / Socialiniams darbuotojams

Kasmet Lietuvoje tėvų globos netenka apie 2000 vaikų. Nors nuo 2008 metų šalyje pradėtas sistemingas globėjų ir įtėvių šeimų paieškos, mokymo ir rengimo globai ir įvaikinimui procesas, tačiau iki šiol didžioji vaikų dalis vis dar gyveno globos namuose.

Lietuvoje prasidėjo ir įsibėgėja deinstitucionalizacijos procesas. Šis procesas skirtas sklandesniam perėjimui nuo vaikų globos institucijose prie globos šeimynose ir šeimose. Didelis dėmesys skiriamas būsimų globėjų ir įtėvių paieškai, atrankai, mokymui ir konsultavimui, globos ir įvaikinimo populiarinimui. Vaikų globos namų vaidmuo šiame procese yra ypač svarbus: siekiant efektyvaus globos ir įvaikinimo proceso; parengiant institucijose gyvenančius vaikus globai ir įvaikinimui; tarpininkaujant tarp vaiko ir būsimų įtėvių / globėjų globos ir įvaikinimo procese.

Tobulinimo programos „Globos ir įvaikinimo procesas: vaikų globos namų vaidmuo“ dalyviai įgys gebėjimus: pozityviai vertinti globą ir įvaikinimą kaip alternatyvą vaikų gyvenimui globos namuose; rengti vaikus globai ir įvaikinimui, atsižvelgiant į jų amžiaus tarpsnį bei raidos ypatumus; atpažinti saugaus ir nesaugaus prieraišumo įtaką vaikų elgesiui; padėti vaikui išgyventi netekties ir perkėlimo sukeltas emocijas; parengti vaiką perkėlimui; bendradarbiauti su biologine vaiko šeima bei būsimais įtėviais / globėjais vaiko labui.

Trukmė: 16 ak. val. (8 ak. val. teorinės, 8 ak. val. praktinės)
Laikas: mokymai vyksta susirinkus grupei.
Vieta: Šeimos santykių institutas, L. Zamenhofo g. 9. Kaunas
Mokymų kaina: 100 Eur 1 asmeniui
Mokymai skirti:  socialiniams darbuotojams ir kitiems specialistams, dirbantiems su šeimomis ir vaikais.

Kvalifikacijos kėlimo programos kodas (SD20170053) 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie mokymus prašome skambinti tel. (8 37) 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.