Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Naujienos

Jaunuoliai ugdė lyderystės gebėjimus ir „matavosi“ profesijas

Rugsėjo - lapkričio mėnesiais siekiant skatinti jaunimo aktyvumą, didesnį įsitraukimą į įvairias veiklas, savęs pažinimą bei savo vietos besikeičiančioje visuomenė radimą, jaunuoliai dalyvavo įvairiose grupėse. „Rask savo vietą“ grupėje jaunuoliai tarpusavyje diskutavo profesijos pasirinkimo klausimais, bandė atskleisti savo stipriąsias savybes, atsakyti į klausimą „ką toliau veiksiu gyvenime?“, „kokią profesiją pasirinksiu?“. Jaunuoliai kartu su grupę vedančiomis psichologėmis keliavo į „nebrau.com“ architektų įmonę, kurioje daugiau sužinojo apie tai, ko reikia, kad būtum architektu, kaip nuspręsti ar tai tavo profesija ir su kuo susidursi, jei pasirinksi šį kelią. Įmonės atstovai akcentavo būtinybę renkantis profesiją atsižvelgti į savo norus.

„Lyderystė – kelias į sėkmę“ grupėje dalyvavę jaunuoliai siekė sustiprinti ir atskleisti savo, kaip lyderio, savybes bei gebėjimus per praktines veiklas bei diskutavo kokių savybių reikia lyderiui. Diskusijos metu dalyvių išsakytos nuomonės neretai išsiskirdavo: vieni, lyderį matydavo, kaip lankstų, prisitaikantį, atsižvelgiantį į kitų norus ir poreikius asmenį, o kiti - labiau akcentuodavo lyderio griežtumą ir tvirtumą. Dalyvių išsakytos skirtingos nuomonės leido plačiau pažvelgti bei aptarti lyderystei reikalingas savybes. Taip pat šioje grupėje dalyvavę jaunuoliai vyko į verslo įmonę „Softera“. Jos darbuotojai supažindino su įmonės veikla, jos specifika, pasakojo jaunuoliams apie tai ko reikia, kad lyderis būtų sėkmingas, kokios, jų nuomone, savybės yra reikalingos. „Softera“ atstovai išsakė, kad būnant lyderiu itin svarbu pasitikėti savo darbuotojais bei leisti sprendimus daryti patiems.

Vykusios veiklos yra projekto “Mums rūpi: bendradarbiavimo tiltas tarp jaunimo ir institucijų“, kurį finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, dalis.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.