Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Naujienos

Sveikiname su Tarptautine vaikų gynimo diena!

 

Šiandien yra Tarptautinė vaikų gynimo diena, ta proga Šeimos santykių institutas kartu su vaikų ir paauglių dienos centrą lankančiais vaikais vykdė akciją, kurios metu klausė Kauno miesto gyventojų: „Kas gali apginti vaikus Lietuvoje?“. Atsakymai buvo patys įvairiausi. Dauguma kalbintų akcijos dalyvių teigė, jog tėvai yra pagrindiniai asmenys, kurie gali apginti vaikus. Jie turėtų: „teisingai auklėti vaikus“, „kalbėti apie tinkamą elgesį“, „apginti nuo skriaudėjų“, „mokyti, kaip vaikai patys galėtų apsiginti.“. Viena iš praeivių manė, kad dažnai mamos imasi iniciatyvos ginant vaikus: „kiekviena mama saugo ir gina, nepaleidžia vaikų iš akių“. Kiti akcijos dalyviai akcentavo patyčių problemą ugdymo sistemoje, kur labiausiai vaikus apginti gali: mokytojai, socialiniai darbuotojai, pedagogai, psichologai. Viena moteris pasidžiaugė, kad mokykla šiuo klausimu yra aktyvi, organizuoja įvairias paskaitas, užsiėmimus. Taip pat buvo teigiančių, kad atsakomybę už vaikų gynimą turi prisiimti visi – tiek valstybė, tiek kiekvienas iš mūsų: „kaimynai, kai mato ar girdi smurtą prieš vaikus“, „visi vyresni už vaikus žmonės, pastebėję smurtą ir tiesiogiai įsikišdami, apgindami, užstodami“. Žmonės išsakė, kad prie visuomenės požiūrio keitimo į smurtą valstybės lygmeniu galėtų prisidėti televizija, visuomenės lyderiai, populiarūs visuomenėje asmenys.

Taip pat buvo smalsu išgirsti atsakymą į šį klausimą ir iš vaikų. Vieni vaikai išsakė, kad juos gali apginti Lietuva, tėvai, kiti rinkosi fantastinius herojus, kaip savo gynėjus. Buvo džiugu išgirsti, kad dauguma vaikų jaučiasi saugūs savo namuose. Kad vaikai jaustųsi saugūs tiek namuose, tiek visuomenėje, kviečiame nelikti abejingiems smurtui prieš vaikus ne tik Tarptautinę vaikų gynimo dieną, bet kurti saugią aplinką vaikams kasdien.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.