Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

2016-01-22. Apie vykstančius mokymus Telšiuose - dalyvių ir lektorių mintys

Sausio 13-15 dienomis Telšių menų inkubatoriuje vyko nemokami kvalifikacijos kėlimo mokymai vaikų dienos centrų, atvirų jaunimo centrų ir erdvių darbuotojams bei savanoriams iš visos Telšių apskrities. 

Mokymus vedė VšĮ ,,Actio Catholica Patria" vadovė Kristina Mačiulytė ir socialinis darbuotojas, supervizorius Edvinas Vrubliauskas. 

Telšiuose kvalifikaciją kėlė net 23 darbuotojai, dirbantys Telšių, Plungės rajono vaikų dienos, jaunimo centruose ir erdvėse. 

Šeimos santykių institutas įgyvendina projektą ,,VDC, VDC su AJE, AJC darbuotojų ir savanorių kompetencijų kėlimas". Projekto tikslas - padidinti rizikos grupės vaikų ir jaunimo gerovę. Projekto uždavinys - kelti darbuotojų ir savanorių, dirbančių su rizikos grupės vaikais ir jaunimu, kompetencijas. 

Projekto metu buvo apmokyti daugiau nei 336 vaikų dienos centrų (VDC), atvirų jaunimo erdvių (AJE), atvirų jaunimo centrų (AJC) darbuotojai ir savanoriai iš 10 Lietuvos apskričių. 

Iš Telšių miesto ir rajono mokymuose dalyvavo ir žinias gilino K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos, Telšių jaunimo centro, Upynos, Mitkaičių, Žarėnų, Telšių vaikų dienos centrų darbuotojai. 

Pasak lektorių, mokymų metu daug dėmesio skiriama, kaip sukurti saugią ir palankią, kad vaikas ar jaunuolis galėtų atsiskleisti; kaip suprasti, kodėl vaikas ar jaunuolis įžūliai elgiasi ir kaip su tuo tvarkytis; lkaip juos motyvuoti ir kt. 

K. Mačiulytės teigimu, visos Lietuvos matsu Telšiai turi savo splavą. Čia rodoma pakankamai daug dėmesio jaunimui ir jų erdvėms: Džiuginėnuose veikia Patirtinio mokymosi centras, Telšiuose - Jaunimo centras ir kt. 

Lektoriai tvritino , kad darbas su jaunimu tikrai nėra lengvas. O atvirai pabendravę su mokymuose dalyvavusiais žmonėmis, svečiai pažymėjo, jog jų darbe trūksta bendruomeniškumo ir palaikymo, visa atsakomybė ir našta tenka pačiam darbuotojui.

,,Problemos visuose rajonuose daugmaž panašios, o pasitelkę mokymus, galime jomis dalintis, vienas kitam skleisti savo patirtį ir bandyti ieškoti sprendimo būdų - tikino lektoriai.

 

Straipsnį parengė Aurelija Servienė, Telšių žinios (2016 01 22/ Nr. 6 (1638). 

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.