Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

2015-11-13. Šiaulių mokymų grupės dalyvės atsiliepimas apie vykstančius mokymus

Šialiuose vyko mokymai vaikų dienos centrų, atvirų jaunimo centrų ir erdvių darbuotojams ir savanoriams, kuriuose dalyvavo darbuotojai iš visos Šiaulių apskrities - kvalifikaciją kėlė 50 darbuotojų. Mokymais, kuriuos organizuoja Šeimos santykių institutas, siekiama kelti darbuotojų ir savanorių, dirbančių su rizikos grupės vaikais ir jaunimu, kompetencijas. 

Įgyti žinių į Šiaulius savanorė Roma Bartkevičiūtė atvyko iš Pakruojo. Ji dirba Pakruojo parapijos jaunimo centre ir savanoriauja jau 8 metus. Pasak jos, ne tik vaikams reikia pagalbos, bet ir tėvams. Tačiau suaugusiesiems padėti keisti gyvenimą yra pakankamai sunku. 

Šeimos, su kuriomis tenka dirbti, nėra motyvuotos dalyvauti vaikų gyvenime, veikloje, kurią organizuoja centras. ,,Jie nėra pozityviai nusiteikę ir nebeturi to tikėjimo, kad kažkas gali pasikeisti, yra nusivylę", - sako savanorė, pridurdama, kad šitą situaciją bandoma pakeisti, kiek įmanoma. O mokymai tikrai pravers. 

,,Tai yra kompleksinės problemos, kurios ateina iš suaugusiųjų ir vaikų santykių. Žinios ir metodai, kuriuos gauname mokymuose, yra pritaikomi praktiškai, su mumis dirba specialistai, kurie suvokia, kaip reikia dirbti, ir akcentuoja svarbiausius dalykus. Kita vertus, yra galimybė susipažinti ir proga pasidalinti džiaugsmais, išgyvenimais, rūpesčiais", - sakė savanorė. 

Pasak jos, Pakruojis niekuo nesiskiria nuo Vilniaus, Joniškio arba Kauno - problematika yra visur visiškai vienoda. ,,Tai yra priklausomybės, nedarbas, tėvai, kurie neturi tinkamų įgūdžių, kurie nežino, kaip tinkamai auginti savo vaikus, kaip teisingai pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Tai yra tiesiog žinių ir įgūdžių trūkumas ir dar veiksniai iš aplinkos, kurie galbūt provincijose yra šiek tiek aktualesni," - sako R. Bartkevičiūtė. 

Kitos šeimos lyg ir neturi pastarųjų problemų, tačiau mama ar tėtis dažnai neturi įgūdžių ir nežino, kaip reaguoti į savo vaiką, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, kad nepadarytų savo atžalai žalos. 

Vaikų psichiatrė, šeimos ir suaugusiųjų psichoterapeutė, lektorė Vaiva Bingelienė sako, kad savanoriai ir darbuotojai, kuriuos moko, yra tarsi viltis vaikams gauti geresnių socialinių įgūdžių, įgyti pasitikėjimo, išmokti įgūdžių, reikalingų bendrauti, spręsti konfliktus. 

 

Straipnį parengė Ramunė Dambrauskaitė ,,Šiaulių naujienos" (2015 m. lapkričio 13 d.)

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.