Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

2016-03-29. Šilalės darbuotojų įspūdžiai iš įvykusių mokymų

Šių metų lapkričio-sausio mėnesiais Klaipėdoje vykusiuose mokymuose vaikų dienos centrų (VDC), atvirų jaunimo centrų ir erdvių darbuotojams bei savanoriams dalyvavo 5 darbuotojos iš Šilalės. Savo kvalifikaciją kėlė ir sertifikatus gavo Šilalės rajono socialinių paslaugų vaikų dienos centro, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro atviros jaunimo erdvės bei Šilalės savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos. Po mokymų praėjus daugiau nei mėnesiui, darbuotojos sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie vykusius mokymus bei patirtimi, kaip sekasi gautas žinias pritaikyti praktikoje.

Pozityviai vaikų ir jaunuolių raidai reikalinga palaikanti parama iš šeimos, draugų ir bendruomenės, kurios rizikos grupės vaikai ir jaunuoliai dažniausiai stokoja. Vaikų dienos centrų (VDC), atvirų jaunimo centrų (AJC) ir erdvių (AJE) darbuotojai gali prisidėti prie vaikų ir jaunimo gerovės stiprinimo, turėdami žinių apie jų raidos uždavinius ir aktyvaus darbo metodų, ugdančių vaikų ir jaunuolių pagrindines kompetencijas būtinas sėkmingam gyvenimui suaugus.

Šių mokymų metu darbuotojai įgijo labai reikalingų žinių apie vaikų ir jaunuolių raidos ypatumus tam tikrais amžiaus tarpsniais, darbuotojų asmenines ir profesines ribas. Viešojoje bibliotekoje su vaikais ir jaunimu dirbanti Ona Bajorinienė pasakojo, kad daug sužinojo apie vaikų raidos charakteristikas ir šios žinios jai padeda kasdieniniame darbe su vaikais ir paaugliais. ,,Į biblioteką ateina įvairaus amžiaus ir skirtingų charakterių vaikai. Mokymų metu įgavome labai naudingų žinių apie vaiko raidą, į ką atkreipti dėmesį bendraujant su skirtingo amžiaus vaikais ir paaugliais“ – sakė O. Bajorinienė.

Vaikai ir paaugliai dažnai yra nepajėgūs valdyti stiprius jausmus, nori nuolat patirti kažką naujo, rizikuoti ir išbandyti ribas. Daug jausmų kyla ne tik vaikams ir jaunuoliams, bet ir patiems darbuotojams, todėl mokymų metu daug dėmesio buvo skiriama darbuotojų emocijoms. Šilalės rajono socialinių paslaugų vaikų dienos centre dirbanti Gintarė Bučinskienė dalinosi, kad mokymų metu geriau pažino savo jausmus. ,,Supratau, kiek daug jausmų mes jaučiame ir, kad juos įvardinti nėra taip paprasta. ,,Gerai“ ir ,,blogai“ nėra jausmai.“ Darbuotoja dalinosi, kad po mokymų su vaikais dažnai kalbasi apie tai, kaip jie jaučiasi.

Darbuotojai teigė, kad jiems labiausiai ir įsiminė praktiniai užsiėmimai, kurių metu jie galėjo teorines žinias išbandyti praktikoje, labiau pažinti save, savo komandą ir geriau suprasti vaikus ir jaunuolius, su kuriais dirba. Šilalės rajono savivaldybės kultūros centre su jaunimu dirbanti Rimantė Daujotienė džiaugėsi, kad mokymai buvo daugiau praktiniai, išbandytus metodus ir žaidimus ji sėkmingai pritaiko savo darbe su jaunuoliais. ,,Išmokau savianalizės metodų, kurie padeda dirbant su vaikais, padeda labiau juos suprasti, suvokti, kas vaikui svarbu“ – savo įspūdžiais dalinosi R. Daujotienė.

Organizuoti mokymai yra VšĮ Šeimos santykių instituto vykdomo projekto „Vaikų dienos centrų, vaikų dienos centrų su atviromis jaunimo erdvėmis, atvirų jaunimo centrų darbuotojų ir savanorių kompetencijų kėlimas“ dalis. Tai pirmieji mokymai Lietuvoje, kurių metu kvalifikaciją kelia VDC, AJE ir AJC darbuotojai ir savanoriai visose Lietuvos apskrityse. Projektą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo programa LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ Lietuvoje.

Straipsnis publikuotas ,,Šilalės naujienose"

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.