Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

2015-08-07. Įspūdžiais dalinasi Marijampolės mokymų grupės dalyviai

Šių metų sausio – kovo mėnesiais Marijampolės apskrities vaikų dienos centrų, jaunimo centrų ir atvirų jaunimo erdvių darbuotojai kėlė savo kvalifikaciją mokymuose, skirtuose Vaikų dienos centrų (VDC), atvirų jaunimo centrų (AJC) ir atvirų jaunimo erdvių (AJE) darbuotojams ir savanoriams. Darbas su vaikais ir jaunimu yra kupinas emocinės įtampos ir įvairiausių jausmų. Todėl su vaikais ir jaunimu dirbantys specialistai savo darbe dažnai susiduria su įvairiais iššūkiais, reikalaujančiais žinių ir įgūdžių. Mokymai truko 10 dienų ir buvo padalinti į tris etapus.

                     
Po mokymų praėjus keletui mėnesių, mokymų dalyvės Marija Miliauskienė, Vaida Šalaševičienė (Maltos ordino pagalbos tarnybos Marijampolės skyriaus VDC) ir Vilija Klimavičiūtė (Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos Carito VDC) maloniai sutiko pasidalinti savo įspūdžiais, kaip sekasi darbas po mokymų ir įvertinti, ar gautos žinios pasiteisino.           

Visos specialistės vieningai minėjo, kad labiausiai iš mokymų įsiminė paskaitos apie emocijų, ypač pykčio valdymą. Vaikai ir paaugliai dažnai nepajėgūs valdyti stiprius jausmus, nori nuolat patirti kažką naujo, rizikuoti ir išbandyti ribas. Socialinė pedagoge VDC dirbanti Vaida Šalaševičienė dalinosi, kad išmoko pažinti tiek savo, tiek vaikų emocijas. Specialistė teigia, kad po mokymų gerokai dažniau vaikų klausia, kaip jie jaučiasi ir taip padeda jiems išmokti pažinti savo emocijas ir su jomis susitvarkyti. Dienos centro vadovei Marijai Miliauskienei įsiminė mokymų metu pateikta situacija su ,,vaiku - ožiuku“, kuri pakeitė jos požiūrį į tai, kaip reiktų reaguoti į vaiko pyktį. Vaikui supykus, svarbu su juo ramiai pasikalbėti. Specialistės teigė sužinojusios būdų kaip jaučiant tokias stiprias emocijas kaip pyktis, padėti sau ir kitam žmogui.
                     
Darbe su vaikais padeda gautos žinios apie vaikų amžiaus tarpsnius ir jiems būdingus bruožus. Pedagogė Vilija Klimavičiūtė dalinosi, kad šiuo metu dirba su ikimokyklinio amžiaus vaikais ir žinios apie šio amžiaus vaikams būdingus raidos bruožus jai padeda lengviau su jais dirbti.
                     
Specialistės dalinosi, kad po mokymų pasikeitė jų požiūris į darbą su visa šeima – svarbu dirbti ne tik su vaikais, bet ir su vaikų tėvais. Vaida Šalaševičiūtė teigė, kad jų dienos centras planuoja ateityje ieškoti specialisto darbui su šeima. Marija Miliauskienė teigė, kad planuojamame steigti atvirame jaunimo centre norėtų suburti šeimų tarybą ar komitetą ir taip daugiau įtraukti šeimas.
                     
Mokymų metu taip pat buvo skirta dalis apie atvirą darbą su jaunimu. Marija Miliauskienė, dirbanti vaikų dienos centro vadove, sakė, kad gautos žinios apie atvirą darbą su jaunimu ją paskatino imtis kurti atvirą jaunimo centrą. Specialistė teigė, kad jau ėmėsi veiksmų –parengė ir pateikė du projektus ir laukia žinių, ar jie bus finansuojami.  
                     
Visos kalbintos darbuotojos džiaugėsi galimybe įgauti naujų žinių ir įgūdžių, kelti kvalifikaciją. Dauguma VDC, AJC ir AJE darbuotojų bei savanorių jaučiasi esą socialinėje atskirtyje ir nuolat pamirštami, nes iš jų tikimasi tik atsakomybės prisiėmimo, geranoriškumo ir savanorystės dirbant su rizikos grupės vaikais ir jaunimu. Šie mokymai suteikė galimybę ne tik įgyti naujų įgūdžių ir žinių, bet ir darbuotojams pasidalinti patirtimi, kartu ieškoti kasdieniniame darbe kylančių problemų sprendimo būdų. Vilija Klimavičiūtė atskleidė, kad mokymų dalyvės iki šiol palaiko ryšius – dalinasi naujienomis ir patirtimi.
                     
Iš viso Marijampolės apskrityje mokymus baigė ir savo kvalifikaciją pakėlė 27 darbuotojai ir savanoriai, dirbantys VDC, AJE ir AJC Marijampolėje, Vilkaviškyje, Šakiuose, Ąžuolų Būdoje, Kazlų Rūdoje, Balsupiuose, Sasnavoje, Antanave, Šiaudiniškiuose, Gelgaudiškyje, Lukšiuose. Mokymų programa pagrįsta daugiau negu dešimties metų psichosocialinio darbo su vaikais / jaunimu ir jų šeimomis patirtimi, sisteminiu bei psichodinaminiu požiūriu. Mokymai yra VšĮ Šeimos santykių instituto vykdomo projekto „Vaikų dienos centrų, vaikų dienos centrų su atviromis jaunimo erdvėmis, atvirų jaunimo centrų darbuotojų ir savanorių kompetencijų kėlimas“ dalis. Tai pirmieji mokymai Lietuvoje, kurių metu kvalifikaciją kelia VDC, AJE ir AJC darbuotojai ir savanoriai visose Lietuvos apskrityse. Projektą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo programa LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ Lietuvoje.

Marijampolietis.lt 

 

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.