Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Meilės savo kūnui link

Rudenišką sekmadienio popietę leidžiant su trejų metų pussesere dėmesį patraukė jos džiaugsmingas krykštavimas. Susidomėjusi tyliai nuskubėjau pažiūrėti, kas vyksta: numetusi žaislus į šoną mažoji sukosi ratu priešais didelį veidrodį koridoriuje, visu pločiu išskleisdama savo sijoną, tarpais pribėgdama ir pakšteldama putliomis lūpomis savo atvaizdą veidrodyje. Negalėjau susilaikyti nenusišypsojus – šis veidrodis dar niekad neregėjo taip nuoširdžiai savo atvaizdu jame patenkintos mergaitės.

Mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad moterų nepasitenkinimas savo išvaizda nuolat auga. Atrodo, sau patinkanti moteris -  nykstanti rūšis šių dienų visuomenėje. Visgi nebūtina pasitelkti statistinių duomenų, norint suprasti problemos aktualumą. Akimirkai stabtelk ir prisimink visas pažįstamas merginas ir moteris (jei pati esi viena iš jų - įtrauk ir save). Pagalvok, kiek laiko, energijos, pinigų ir emocijų išeikvoji siekdama visuomenėje priimtų grožio idealų, lygindama save su jais, jausdama nepasitenkinimą savo kūnu, išvaizda, mėgindama pašalinti, paslėpti įsivaizduojamus „trūkumus“. Sudėk šį laiką mintyse. Šiek tiek užtrunka, ar ne? Leisk sau pasvajoti, ką su visu šiuo laiku nuveiktum Tu. Gal mokytumeisi dar vieną užsienio kalbą? Skirtum laiko seniai pamirštam hobiui? Praleistum daugiau laiko su šeima? O gal tiesiog pasivaikščiotum gamtoje ir paskaitytum knygą savo malonumui?

Būtų galima pateiki gausybę pavyzdžių, kaip šiandieninėje visuomenėje piešiamas tobulos moters paveikslas. Tačiau nebandysiu Tavęs su Ja supažindinti – patikėk, tu  ir taip puikiai žinai. Matai  kasdieną - filmuose, reklamose, žurnaluose, parduotuvių vitrinose, facebook puslapiuose. VISUR. Tyrimų rezultatai atskleidžia, kad jaunos merginos per dieną susiduria su 400-600 žiniasklaidos siunčiamų vaizdinių - nenuostabu, kad taip „tobulos“ moters įvaizdis nejučia tampa svarbia gyvenimo dalimi ir tam tikru siekiniu.

Kas, jei pavyktų kritiškai pažvelgti į visuomenėje vyraujančius grožio standartus ir, užuot bandžius jėga sprausti save į jų rėmus, pabandyti šiek tiek jautriau ir dėmesingiau įsiklausyti į save? Įdomu tai, kad perdėtas susirūpinimas savo kūnu, kritika ar nepasitenkinimas savo išvaizda paprastai tėra ledkalnio viršūnė. Neretai į kūną atsigręžiama bandant išvengti tikrųjų jausmų, atsitraukti, pabėgti nuo to, kas iš tiesų neramina, liūdina, vargina, pykdo. Kiekvieną kartą, kai merginai ar moteriai, žvelgiančiai į save veidrodyje, kyla mintis „per žema“, „per aukšta“, „stora“, „negraži“, už jos slypi kur kas gilesnės priežastys. Išdrįsus nerti giliau galima atrasti užslėptus, ilgą laiką ignoruotus iš ties reikšmingus jausmus ir išgyvenimus – galbūt tai nepasitikėjimas savimi, išgyvenamas nevertingumo jausmas, noras visuomet pasirodyti nepriekaištingai? O gal nepasitenkinimas esamais šeimyniniais ar romantiniais santykiais? Tokios priežastys yra žymiai sunkiau apčiuopiamos ir įvardijamos, individualios kiekvienam asmeniui ir dėlto reikalaujančios nemenko savęs pažinimo.

Siūlau Tau išbandyti šį tą naujo – kai kitą kartą kils nepasitenkinimas, pagunda kritikuoti savo išvaizdą ar apipilti ją įžeidžiančiais epitetais, paklausk savęs, kaip iš tiesų jautiesi? Kažkuo nusivylei? Pyksti? Liūdi? Jautiesi nevertinga? Įžeista? O gal tiesiog pavargus? Mokėjimas atpažinti savo jausmus  gali tapti pirmuoju žingsneliu meilės savo kūnui link.

Jei Tave domina tolimesne kelionė – kviečiame prisijungti prie šiuo metu organizuojamos kūno vaizdo grupės. Platesnę informaciją apie ją atrasi čia: http://www.ssinstitut.lt/news/326/30/Kuno-vaizdo-grupe-14-17-metu-merginoms/d,naujiena/ 

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.