Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Naujienos

ŠEIMOS MEDIACIJA - ŠEIMOS TEISINĮ GINČĄ GERIAU NEI TEISMAS GALITE IŠSPRĘSTI PATYS

2015 m. liepos mėn. VšĮ Šeimos santykių institutas pradėjo bendradarbiauti su advokatų profesine bendrija ir nuo šiol Kauno mieste kartu su šeimos teisės advokatu teikia specializuotą taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) paslaugą šeimos bei artimų žmonių ginčuose – www.seimosmediacija.lt. Esame vieni pirmųjų, kurie Lietuvoje pradėjo teikti tokią paslaugą.

Šeimos ir artimų žmonių santykiai yra ypatingi ir sudėtingi. Tarpusavio pasitikėjimas, pagarba, rūpinimasis vienas kitu yra šeimos pagrindas. Tai žmogaus privataus gyvenimo dalis, ir joje kylančius ginčus teisė yra dažnai nepajėgi išspręsti dėl konfliktą valdančių emocijų, kurios tiesiog neleidžia žmonėms susitaikyti su teismo sprendimu.

Nacionalinės teismų administracijos duomenimis per 2014 metus teismuose buvo išnagrinėtos 21034 civilinės bylos kylančios iš šeimos teisinių santykių. 2486 bylų nagrinėjimas truko nuo 6 mėn. iki 12 mėn., o 864 – daugiau nei 12 mėn. Dar 4970 šeimos bylų 2014 metais liko neišnagrinėta. Kasmet teisme gaunamų ginčo tvarka nagrinėjamų bylų, kylančių dėl šeimos teisinių santykių, skaičiaus beveik nekinta.

Nėra abejonių, kad teismas jam perduotą šeimos teisinį ginčą išnagrinės ir dėl jo priims sprendimą. Tačiau iki tol reikšmingą savo energijos, pastangų, laiko, piniginių lėšų dalį ginčo šalys turės skirti aktyviam dalyvavimui teismo procese ir gyventi neišspręsto konflikto sąlygomis. Galiausiai, sulaukus teismo sprendimo, gali atsitikti taip, jog nė viena iš šeimos ginčo šalių nepajus palengvėjimo. Ateina suvokimas, jog su teismo sprendimu šalių santykiai ir konfliktas nesibaigė.

Šeimos santykiuose neišspręsti ginčai, lygiai taip kaip ir labai ilgai sprendžiami ginčai, tampa kliūtimi, kuri neleidžia judėti toliau, pasikeitus asmeninio gyvenimo aplinkybėms.

Šeimos mediacija yra vertinama kaip alternatyvus būdas spręsti šeimos ir artimų žmonių ginčus, nes leidžia siekti taikaus susitarimo, mažina ekonominius ir socialinius išsiskyrimo praradimus šeimoms, visuomenei ir valstybei.

Sprendžiant šeimos ginčus ir konfliktus vien šeimos psichologijos arba teisės žinių nepakanka, todėl esame tikri, kad bendrai veiklai sujungę šeimos santykių psichologijos ir teisės žinias, patirtį bei specialistų asmeninius gebėjimus, būdami ištikimi savo profesijai, galime padėti šalims pasiekti susitarimą ir ginčą išspręsti taikiai.

Jungtines mediacijos paslaugas teikia šie specialistai: Rasa Pietarienė, Živilė Baronienė ir Mindaugas Vaičiūnas.

VšĮ Šeimos santykių institutas
El. paštas: pagalba@ssinstitut.lt
Tel. Nr. +370 37 750935
Mob. tel. Nr. +370 698 23995
Adresas: L. Zamenhofo g. 9, LT-44287 Kaunas
Skype: ssikonsultacijos
www.ssinstitut.lt
www.ssinstitut.lt/apsaugokvaikyste 

 

APB “Vaičiūnas ir Vaičiūnas“
El. paštas: info@seimosmediacija.lt
Tel.Nr.: +370 5 2130381
Mob.tel.Nr.: +370 685 67649
Adresas: V. Kudirkos g. 4-1A, LT-03105 Vilnius
Skype: Seimosmediacija.lt
www.seimosmediacija.lt


Jungtinių mediacijos paslaugų teikimo aprašas

Registracija vykdoma telefonais (8 698 23995, 8 685 67649).

Viena mediacijos sesija gali trukti nuo 60 iki 120 min. Mediacijos paslaugą vienu metu teikia du mediatoriai, iš kurių vienas turi teisinį išsilavinimą.

Pradžioje su abiem sutuoktiniais/partneriais ar kitais mediacijos dalyviais derinamas pirmo konsultacinio susitikimo laikas, kurio trukmė yra viena valanda. Šio susitikimo metu kiekvienam atvejui individualiai numatomas paslaugų kiekis (susitikimų skaičius) ir trukmė, sudaroma ir pasirašoma mediacijos paslaugų sutartis.

Paslauga yra mokama. Paslaugos kaina yra 80 Eur už vieną darbo valandą. Mediacijoje dalyvaujančios šalys moka lygiomis dalimis. Mokestis sumokamas prieš susitikimą. Susitikimas vyksta tik gavus apmokėjimą. Užmokestis už paslaugas mokamas pagal faktiškai užtrukusį laiką paslaugai suteikti.

Išsamesnės informacijos teirautis nurodytais telefonais arba el. paštais: pagalba@ssinstitut.ltinfo@seimosmediacija.lt.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.