Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Naujienos

Viešnagė Glamorgano universiteto šeimos terapijos institute

Šeimos santykių instituto darbuotojos – psichoterapeutės Roma Šerkšnienė ir Vaiva Bingelienė – 2012 metų sausio mėnesį lankėsi Glamorgano universiteto (Jungtinė Karalystė) Šeimos terapijos institute, kur dalyvavo savaitės trukmės kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Šeimos santykių instituto darbuotojos – psichoterapeutės Roma Šerkšnienė ir Vaiva Bingelienė – 2012 metų sausio mėnesį lankėsi Glamorgano universiteto (Jungtinė Karalystė) Šeimos terapijos institute, kur dalyvavo savaitės trukmės kvalifikacijos kėlimo kursuose. Šis šeimos terapijos institutas įkurtas 1969 metais kaip tyrimų ir konsultavimo centras. 2001 metais prisijungė prie Glamorgano universiteto ir priklauso sveikatos, sporto bei mokslo fakultetui. Glamorgano universiteto Šeimos terapijos institutas, priklausantis Europos šeimos terapijos asociacijai, yra gerai žinomas kaip šeimos terapeutų ir konsultantų rengimo vieta.
Visi Glamorgano universiteto Šeimos terapijos instituto nariai, remiantis sisteminės terapijos principais, teikia psichoterapines paslaugas individualiai, poroms ir šeimoms, taip pat dėsto sisteminę terapiją studentams. Universitete yra kelių pakopų studijų programos: ruošiami sisteminiai psichoterapeutai (4 metų programa) ir sisteminiai konsultantai (2 metų programa).
Tiek konsultaciniame darbe, tiek mokymosi procese naudojamas refleksinės komandos metodas (dar vadinamas Milano – mokyklos, kurioje buvo sukurtas ir plačiai naudojamas darbe - vardu).
Terapeutas dirba su nedidele grupe kolegų, kurie suformuoja terapinę komandą. Terapeutu gali būti ir sisteminės terapijos besimokantis žmogus. Konsultavimo metu naudojamas vienpusis veidrodis. Vienoje pusėje yra konsultacinis kambarys, o kitame kambaryje susirinkusi komanda per įrengtą stiklą gali stebėti ir klausyti, kas vyksta konsultacijos metu. Terapeutas konsultuoja šeimą, pagal prieš tai su terapine komanda sudarytą planą ir iškeltą hipotezę. Bet kuriuo konsultacijos metu, iškilus sunkumams, pats terapeutas gali skambinti kitoje veidrodžio pusėje sėdinčiai ir konsultacijos eigą stebinčiai komandai, arba sulaukti skambučio iš komandos, patariant konsultantui, kokius klausimus užduoti ar kuria kryptimi tęsti konsultaciją. Po pagrindinės sesijos (trunkančios apie 50 minučių), konsultantas ir šeima keičiasi vietomis su komanda ir stebi bei klauso komandos narių refleksijas apie šį atvejį ir konsultaciją. Tai labai naudingas būdas tiek šeimoms, tiek terapeutams. Komandos nariai gali skirti dėmesį skirtingiems šeimos aspektams bei pasiūlyti naudingų idėjų šeimos konsultavime. Šeima gauna ne vieno, o keleto žmonių nuomonę. Terapeutams tai yra unikalus būdas mokytis mąstyti apie tai, kas vyksta šeimoje, derinti skirtingus požiūrius, mokytis tiek iš kolegų, tiek iš labiau patyrusio terapeuto. Visos konsultacijos, prieš tai gavus raštišką klientų sutikimą ir aptarus konfidencialumą, yra filmuojamos. Video įrašai yra naudojami mokymosi procese. Tiek pats konsultantas asmeniškai gali analizuoti ir permąstyti, kas vyksta šeimoje, tiek grupinių supervizijų metu gauti naudingus patarimus iš labiau patyrusio terapeuto.
Lankantis Glamorgano universiteto Šeimos terapijos institute šeimos psichoterapeutės turėjo puikią galimybę prisijungti prie terapinės komandos ir tiesiogiai patirti, kaip vyksta konsultavimas bei mokymosi procesas. Mokymosi procese siekiama ne tiek perteikti teorines žinias, kiek siekiama išmokyti mąstyti sistemiškai, analizuoti sisteminiu požiūriu, galvoti, kas naudingiausia klientui. Mokymosi procesas yra labai betarpiškas, asmeniškas. Tarp terapeutų ir besimokančiųjų vyrauja šilti santykiai (dažnai sunku atskirti, kas mokosi, o kas moko). Kaip teigia ten dirbantys terapeutai, mokomasi ne „iš”, o „su” arba per bendrą patyrimą kartu.
“Mums, kaip bandančioms įsilieti į tarptautinę šeimos terapeutų bendruomenę, buvo naudingi visi patarimai. Tiek buvimas komandos dalimi, tiek galimybė pačioms konsultuoti ir dalintis savo darbo stiliumi, tiek ilgos diskusijos apie darbo stilių ir įvairių mokyklų teorinių žinių panaudojimą, tiek problemiškų atvejų aptarimas, o svarbiausia buvimas kartu ir patirtas bendrumo jausmas” – teigė šeimos psichoterapeutės.
Tikimės ir toliau tęsti bendradarbiavimą su kolegomis iš Glamorgano universiteto Šeimos terapijos instituto.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.