Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Naujienos

Paskaita-diskusija apie socialinį atsakingumą – žingsnis atsakingesnio dalyvavimo visuomenėje link

Visą rudenį vykdytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas projektas ,,Atsakingo dalyvavimo visuomenėje link!" jau baigiasi. Dalinamės įspūdžiais ir  akimirkomis iš vienos iš projekto dalių - paskaitų-diskusijų apie socialinį atsakingumą Kauno rajono mokyklose

Socialinė atsakomybė yra svarbus visuomenės funkcionavimo elementas. Ji atspindi asmens, organizacijos, vyriausybės ar kito socialinio vieneto dalyvavimą visuomenės, kurios dalimi jie yra, gerovės kūrime. Iš tikro ne tik jauni, bet neretai ir vyresni žmonės nesusimąsto apie atsakomybę už savo sprendimus, savo pasirinkimus, savo laisvės ir atsakomybės santykį, ir apie tai, kiek kiekvienas esame atsakingas už kitų gerovę.

Vykdant projektą „Atsakingo dalyvavimo visuomenėje link“ moksleivių buvo klausiama kaip jie supranta socialinį atsakingumą. Neretai jie nežinodavo atsakymo arba jį klaidingai suprasdavo kaip atsakomybę už kitų elgesį. Visą tai rodo būtinybę šviesti moksleivius. Mokyklose yra skiriama per mažai dėmesio jaunuolių asmeninio ir socialinio atsakingumo, jų vertybių ugdymui. Pokalbiai apie asmenines vertybes ir visuomenės gerovės kūrimą skatina vaikų motyvaciją kažko siekti, aktyviau įsitraukti į įvairias bendruomenines ir visuomenines veiklas, vaikai atranda daugiau prasmingumo savo veikloje.

 Visą rudenį Šeimos santykių instituto darbuotojos, vykdydamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą ,,Atsakingo dalyvavimo visuomenėje link!“, važinėjo po Kauno rajono mokyklas ir vedė paskaitas-diskusijas jaunuoliams nuo14 m. Paskaitų-diskusijų tikslas – formuoti jaunų žmonių teigiamą požiūrį į atsakingą dalyvavimą visuomenėje. Jų metu jaunuoliai buvo supažindinti su socialinio ir asmeninio atsakingumo sąvokomis, skatinami susimąstyti apie savo laisvės ir atsakomybės santykį. Paskaitų metu vaikai galėjo diskutuoti apie pagalbą vieni kitiems, altruizmą, bendradarbiavimą.

Pastebėta, kad tokios paskaitos padėjo vaikams ne tik gauti naujų žinių ar susimąstyti, bet ir prisidėjo prie jų klasės kaip mažos bendruomenės stiprinimo. Susitikimų metu grupės užsiėmimai atskleidė jų kaip bendruomenės stiprybes bei silpnybes, padėjo suprasti bendradarbiavimo ir veikimo kartu svarbą. Klasė taip pat yra maža bendruomenė, kurios geram funkcionavimui taip pat reikalingos žinios ir darbas.

Vykdant projektą buvo aplankyta 11 mokyklų. Paskaitose-diskusijose apie socialinį atsakingumą sudalyvavo 178 vaikai. Tai vienas žingsnis jaunuolių socialinio atsakingumo ugdyme ir jų aktyvesnio įsitraukimo į visuomenės gyvenimą skatinime. Tikime, kad paskaitų metu išsakyta informacija ir diskusijose gimusios mintys paliko pėdsaką jaunų žmonių galvose, o gal net ir įkvėpė prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo.

                

                

                Lapių pagrindinėje mokykloje

               

                Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinėje mokykloje

                

                Šlienavos pagrindinėje mokykloje

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.