Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Tėvų atstūmimo sindromas: įrodymai ir kritika - 18 ak. val.

           Skyrybos Lietuvoje yra gan dažnas reiškinys, o ginčai prieš ir po skyrybų yra neišvengiama šio reiškinio dalis. Skaudžiausia konfliktiškų skyrybų pasekmė yra vieno iš tėvų praradimas/atstūmimas be aiškios priežasties.

           Seminaro metu išgirsite apie tėvų atstūmimo sindromą (toliau – TAS), jo dalyvius, sukūrimo mechanizmą ir pasekmes. TAS kiekvienam vaikui gali reikštis savitai, bet bendrąja prasme paėmus, tai tokia vaiko būsena, kai jis dėl iracionalių priežasčių nustoja bendrauti su vienu iš tėvų, jaučia jam priešiškumą ir nerimą. Tokią būseną sukuria kitas (dažniausiai tas, kuriam priskiriama vaiko globa) tėvas ar motina, manipuliuodamas vaiku ir naudodamas įvairias atstūmimo strategijas. TAS yra opi socialinė problema, į kurios sprendimą įtraukiami įvairių sričių specialistai: teisininkai, gydytojai, psichologai, vaiko teisų apsaugos ir socialiniai darbuotojai.

            Apginti vaiko prigimtinę teisę bendrauti su abiem tėvais, o tėvams išlikti tėvais po skyrybų galima, kai įvairių sričių specialistai – teisėjai, advokatai, psichikos sveikatos, ugdymo, teisėtvarkos ir kt. specialistai – žino savo vaidmenis ir atsakomybes, geba tarpusavyje bendradarbiauti, neįsitraukdami patys į užsitęsusius poskyrybinius tėvų konfliktus. 

Trukmė: 18 ak. val. (10 ak. val. teorinės, 8 ak. val. praktinės)
Laikas: 
mokymai vyksta susirinkus grupei
Vieta
: Šeimos Santykių Institutas, L. Zamenhofo g.9. Kaunas
Kaina
: 100 Eur 1 asmeniui (mokymai vyksta, kai susirenka 16-20 asmenų grupė).
Mokymai skirti: teisėjams, advokatams, policijos atstovams, vaiko teisių apsaugos skyrių specialistams, psichologams, socialiniams darbuotojams, socialiniams pedagogams ir kitiems specialistams, dirbantiems su šeimomis ir vaikais.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie mokymus prašome skambinti tel. 8-37 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt

Kvalifikacijos kėlimo programa yra akredituota Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centre (SAM įsakymu Nr. V-300, 2013 03 21). Socialinių darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo programos kodas (596870858).

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.