Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Fizinės ir emocinės traumos: vaikas, šeima ir specialistas (16 ak. val.) / Gydytojams, psichologams

Vis daugiau mokslinių tyrimų atskleidžia traumatinės patirties (smurtas, apleistumas ar nepriežiūra) trikdantį poveikį vaikų, ypač ikimokyklinio amžiaus, raidai. Trauminius išgyvenimus vaikai gali patirti namuose, mokykloje, gatvėje ir net ligoninėje. Oficialiais duomenimis, Lietuvoje smurtą kasmet patiria daugiau negu 1300 vaikų. Kasmet Lietuvoje išsituokia apie 10-12 tūkstančių porų (palyginimui, susituokia apie 20 tūkstančių porų). Tėvų skyrybos taip pat yra traumuojantis įvykis vaiko raidai. Daugiau negu 22 tūkst. vaikų auga socialinės rizikos šeimose, kuriose piktnaudžiaujama alkoholiu ar kitomis psichotropinėmis medžiagomis, yra nepriežiūra, patiriamas smurtas, tėvams trūksta tėvystės gebėjimų. Šiuo metu 25–30 proc. vaikų patiria patyčias. Tai socialinės problemos, tačiau dažnai vaikai pirmiausia dėl somatinių nusiskundimų patenka į gydymo įstaigas. Dažnai nukentėjusieji nuo traumų bijo ar vengia kalbėti apie traumą ir išsako tik somatinius skundus, o tėvai gali pastebėti tik vaiko elgesio permainas.
Dažnai pati trauma lieka neįvardinta ar neatpažinta, ypač jeigu vaikas yra ikimokyklinio amžiaus, todėl yra rekomenduojama nuolat tobulinti ir atnaujinti specialistų, dirbančių su traumas patyrusiais vaikais ir jų šeimomis, teorines ir praktines žinias, siekiant užtikrinti savalaikę ir kokybišką pagalbą vaikui ir jo šeimai, ir išvengti specialistų pervargimo sindromo.

Trukmė: 16 ak. val. (7 ak. val. teorinės, 9 ak. val. praktinės)
Data:
mokymai vyksta, surinkus 16-20 asmenų grupę.
Vieta
: Šeimos Santykių Institutas, L. Zamenhofo g. 9. Kaunas
Mokymų kaina
: 100 Eur 1 asmeniui.

Mokymų programa yra akredituota Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centre (SAM įsakymu Nr. V-300, 2013 03 21) 

Norėdami gauti daugiau informacijos apie mokymus prašome skambinti tel. 8-37 750935 arba rašyti el. paštu pagalba@ssinstitut.lt

Registracija telefonu 8-37 750935 arba užpildžius žemiau esančią formą.

Kviečiame užsiregistruoti renginyje!

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raides iš paveiksliuko.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.