Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English
Naujienos

Kuo ypatinga šv. Valentino diena?

Meilė tai du sujungti delnai, ir gurkšnis vandens juose: gyvenimas. /Justinas Marcinkevičius/

 Šv. Valentino diena asocijuojasi su raudona spalva, širdutėmis ir šokoladu. Neretai tarp šių ryškių objektų pametame šventės kaltininkės – meilės – tikrąją esmę: džiaugsmą, pasiaukojimą, kančią.

Manoma, kad Šv. Valentino diena užgimė sujungus senąją Luperkalijų - pavasario ir meilės šventę, su Šv. Valentino mirties diena. Tą dieną Romos vyskupas Valentinas buvo nukankintas dėl to, kad nepakluso imperatoriui Klaudijui II ir slapčia sutuokdavo įsimylėjėlius. Čia ko gero ir slypi visas šventės žavesys, nes šalia džiugaus įsimylėjėlių širdžių virpulio, kartu keliavo baimė ir nerimas.

Šiandien meilė daugiau tapatinama su kūno grožiu, jaunyste, polėkiu, aistra, tačiau pamirštami pamatiniai dalykai, tokie kaip atjauta, rūpestis, švelnumas, pagarba, tarpusavio supratimas, santarvė. Galbūt dėl to aplink tiek daug įskaudintų ir nelaimingų širdžių, nes tikėjimas, jog meilė yra pati save maitinanti ir auginanti būtybė, dažnai įsimylėjėlius nuveda klaidingais ir, deja, skirtingais keliais. Kasdienė rutina, asmeninės ambicijos ir abejingumas šalia esančiam kelia per didelę grėsmę šios būtybės gyvybei. Taigi norėtume visiems palinkėti apkabinti artimus žmones, įsiklausyti ir išgirsti juos, kartu nusijuokti, pajausti kitą ir kartu rūpintis ta trapia, bet labai gyvybinga būtybe – meile.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.