Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Leidiniai

Roma Šerkšnienė, Goda Perlavičiūtė

Pakalbėkime su vaikais apie tėvų sunkumus

Metodinė priemonė tėvams, sergantiems psichikos ligomis

Kai aš myliu save, nebijau turėti įvairių fizinių ir emocinių poreikių bei apie juos pasakyti. Žinau, kad kiti žmonės irgi jų turi. Man patinka būti įvertintam, ir aš nelaukiu, kad kiti suprastų mane be žodžių. Aš didžiuojuosi savo geromis savybėmis ir stengiuosi jas panaudoti, bet nesiekiu būti tobulas. Norėdamas būti kitų pastebėtas ir įvertintas, siekiu to atvirai, o ne manipuliacijomis. Džiaugiuosi, kai kiti žmonės gali išmokyti mane tų dalykų, kurių dar nemoku, kad vėliau galėčiau pats mokytis ir ugdyti save.

Roma Šerkšnienė

Pakalbėkime apie vaikų auklėjimą

Metodinė priemonė tėvams

Tėvams nuolat kyla klausimų dėl vaikų elgesio – jie nori žinoti, kaip tinkamai pasielgti tam tikrais atvejais: ar bausti vaiką, esant tam tikrai situacijai, ar geriau nekreipti dėmesio; ar kreiptis į specialistą, ar tikėtis, kad vieną dieną vaikas išaugs ir problemos pasibaigs. Nuspręsti, kada reikalinga profesionali pagalba, yra sudėtingiausia. Net tuomet, kai vaikas nuolat elgiasi agresyviai ir iššaukiančiai, šeima gali nepripažinti, kad vaiko elgesys yra sutrikęs. Pavyzdžiui, vienus tėvus gąsdina vaiko įniršio priepuoliai, žaislų laužymas, o kiti tai vertina kaip vaiko savarankiškumą ir sugebėjimą pirmauti ir vadovauti.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.