Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Vaikų ir paauglių dienos centras

Psichosocialinės reabilitacijos vaikų ir paauglių dienos centras – tai kompleksinė pagalba šeimai. Paslaugas gauna ne tik dienos centrą lankantys vaikai, bet ir jų šeimos nariai. Dienos centrą lankančių vaikų ir paauglių tėvai taip pat įsipareigoja ir patys dalyvauti tėvams skirtose tėvystės įgūdžių grupėse, lankytis individualiose psichologų konsultacijose.

VšĮ Šeimos santykių institute nuo 2003 metų veikia Psichosocialinės reabilitacijos vaikų ir paauglių dienos centras, kuriame dirba kvalifikuotų specialistų komanda. Vaikų dienos centrą lankantys vaikai ne tik smagiai leidžia laiką grupėje, bet ir dalyvaudami įvairiose veiklose mokosi naujų įgūdžių, bendravimo ir bendradarbiavimo, taip pat organizuoja įvairias šventes ir renginius, kurių tikslas stiprinti ir plėtoti darnius tarpusavio santykius natūralioje aplinkoje, ugdyti socialinius ir emocinius įgūdžius, mokytis spręsti realiame gyvenime kylančias konfliktines situacijas.

Sukurta aplinkos terapija padeda kiekvienam vaikui atskirai ir vaikų grupei bendrai saugiai jaustis, moko suvokti elgesio pasekmes ir sąmoningai rinktis tinkamus elgesio būdus bei įgyti įgūdžių, būtinų socialinei kompetencijai atkurti. Socialinė kompetencija – tai žmogaus įgūdžiai ir gebėjimai, kurie būtini, norint susidoroti su pareigomis, būdingomis konkrečiam jo gyvenimo etapui. Grupinio darbo metu siekiama, kad vaikai tarpusavyje bendradarbiautų, mokoma objektyviai vertinti problemas ir jas spręsti tinkamais būdais, ugdoma pagarba ir tolerancija kitam žmogui, skatinama savianalizė, savo jausmų bei emocijų atpažinimas. Jau kelerius metus šiame dienos centre yra taikomas VEIK metodas, kuriuo vaikai ir paaugliai grupinių užsiėmimų metu mokosi atpažinti, pozityviai išreikšti savo pyktį, tinkamų socialinių ir bendravimo įgūdžių, spręsti įvairias konfliktines situacijas, kuriuose išryškėja vertybių vaidmuo.

Vaikų ir paauglių dienos centro programa yra finansuojama LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis. Programos tikslas - teikti dienos priežiūros, psichosocialines bei neformalaus ugdymo paslaugas vaikui ir jo šeimos nariams, siekiant įgalinti šeimą ir apsaugoti vaiko prigimtinę teisę augti šeimoje.

Dienos centro metu vyksta:

  • pykčio kontrolės bei socialinių įgūdžių stiprinimo užsiėmimai vaikams, vedami pagal VEIK metodiką;
  • grupinės terapijos seansai vaikams;
  • tėvystės įgūdžių grupė tėvams / globėjams;
  • meno ir žaidimų terapijos, komandinių įgūdžių, savęs pažinimo užsiėmimai vaikams;
  • individualios psichologo, šeimos psichoterapeuto konsultacijos vaikams ir tėvams.

Dienos centro programą gali lankyti 7-15 metų vaikai ir paaugliai. Grupės organizuojamos susirinkus panašaus amžiaus vaikų grupei. Grupės trukmė - 4 mėn. Visi besikreipiantys registruojami pirminei konsultacijai telefonu (8 37) 750935 (mob.  869823995). Pirminės konsultacijos metu aptariama detalesnė informacija apie grupės laiką ir lankymo sąlygas.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės tel. (8 37) 750935 (mob. 869823995) arba el. p. pagalba@ssinstitut.lt.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Projekto partneriai:
Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius
Kauno rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.