Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo programa

Tėvais negimstama, jais tampama mokantis, mėginant ir atrandant. Vaiko auginimas yra ir tėvų (mamos ir tėčio) augimo procesas, nes nėra vieno auklėjimo metodo ir visiškai vienodų vaikų. Sunkiose situacijose kartais pasimetama, kaip tinkamai reaguoti į vaiko elgesį ar kaip pasiekti, kad vaikas laikytųsi taisyklių. Kartais tėvai nenori pripažinti, kad jiems reikia pasimokyti tėvystės įgūdžių ir laukia, kol vaikas išaugs... iki jis tampa sunkiai valdomu paaugliu. Didelė dalis tėvų nepasitiki savo kaip tėvų autoritetu. Kai kuriuos piktina vaikų elgesys, nors akivaizdu, kad vaikai kartoja tėvų žodžius, pamėgdžioja jų pačių elgesį.

Tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo programos tikslas – ugdyti ir stiprinti pozityvių santykių šeimoje kūrimo įgūdžius, padedant tėvams:

  • Gauti greitą ir tinkamą informaciją apie vaikų sveikatą, jų raidos ypatumus įvairiais amžiaus tarpsniais ir vaiko amžiui tinkamus auklėjimo metodus;
  • Išmokti naujų veiksmingų auklėjimo strategijų ir išbandyti jas praktiškai (aktyvus klausymasis, empatija, tinkamas pagyrimas, jausmų įvardinimas ir išreiškimas, taisyklių ir ribų nustatymas ir jų laikymasis, dalyvavimas vaiko gyvenime, pozityvus drausminimas nežeidžiant vaiko savivertės, veiksmingas konfliktų sprendimas, vaiko stebėsena);
  • Stiprinti tėvų pasitikėjimą savimi (jausmų atpažinimas ir įvardinimas, pykčio išraiškos valdymas, streso įveikos būdų atradimas).

Programa parengta vadovaujantis naujausiomis socialinių mokslų, psichologijos ir raidos teorijomis bei tyrimais ir atsižvelgiant į vaiko amžių (kūdikystė, ikimokyklinis amžius, jaunesnysis mokyklinis amžius, paauglystė ir jaunuoliai). Yra universali, kadangi tinkama tiek šeimoms, auginančioms vaikus, turinčius elgesio ar emocinių sutrikimų, tiek susiduriančioms su auklėjimo iššūkiais dėl skirtingo vaiko temperamento, raidos, socialinės aplinkos ar mokyklos problemų.

Tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo programa vyksta taikant interaktyvius mokymosi būdus, tėvai turi galimybę vaikų elgesio keitimo ar drausminimo būdus išbandyti užsiėmimų metu. Šeimos santykių institutas vadovaujasi  nuostata, kad vaikų emocinių ir elgesio sutrikimų rizikos mažinimui svarbi šeimos dinamika ir auklėjimo stilius, todėl programa apima individualų ir šeimos konsultavimą, tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo užsiėmimus, užsiėmimus vaikams, paskaitas, metodinius leidinius.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.