Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Bendra tėvystė

Bendra tėvystė (arba bendratėvystė) – tai situacija, kuomet vaiko tėvai gyvena nesusituokę ar tik palaiko meilės ryšius. Bendratėvystės sąvoka vartojama ir esant situacijai po skyrybų ar išsiskyrimo.

Šeimos santykių institutas vadovaujasi nuostata, kad vaikas visada ir visais atvejais turi teisę į pastovų ryšį su abiem tėvais, net jeigu jie gyvena atskirai ar yra išsituokę. Ši vaiko teisė atitinka sampratą, kas yra tėvystė. Tėvystė – tai suaugusiojo įsipareigojimas gerbti savo vaiką, ne tik jo tėvą ar motiną, o tai reiškia, kad tėvystės negali ir neprivalo paveikti skyrybos ar išsiskyrimas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje (38 str.) teigiama, kad būti tėvais yra teisė ir pareiga. Kaip teisė ji negali būti suvaržyta trečiosios šalies, net jeigu tai būtų ir vienas iš tėvų, kaip pareiga negali būti išsižadėta, kaip ir negalima nesilaikyti visų kitų įstatymuose numatytų pareigų.

Bendratėvystės samprata prieštarauja nuostatai priskirti vaiko gyvenamąją vietą išskirtinai tik vienam iš tėvų ir skatina dalintis tėvyste, ginant vaiko teisę patirti abiejų tėvų meilę ir globą.

Bendratėvystė yra iššūkis tiek tėvams, tiek vaikui, nes iškyla tam tikrų sunkumų: pertvarkant vaiko gyvenimą ir veiklas, užtikrinant vaiko auklėjimo stiliaus ir reikalavimų nuoseklumą bei panašumą, o taip pat ir tai, kad abu tėvai vienodai stengtųsi rūpintis šiais vaiko gyvenimo aspektais.

Šeimos santykių instituto specialistai padeda išsiskyrusiems ar nutraukusiems santykius tėvams bendrauti ir tinkamai rūpintis vaikais po skyrybų ar išsiskyrimo. Pagalba apima: individualų ir šeimos konsultavimą, mediaciją, tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo užsiėmimus.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.