Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Grupinė psichoterapija

Grupinėje terapijoje dalyvauja keliolika narių, kuriuos sieja gydomieji santykiai. Žmogus gyvena visuomenėje ir visą savo gyvenimą yra įvairių tarpasmeninių santykių dalyvis. Atitinkamai sudaryta ir specialisto vadovaujama grupė tampa maža bendruomene, kuriai būdingi įprasti žmogaus kasdieniai santykiai.

Darbas grupėje leidžia geriau suprasti kitų žmonių poreikius, vertybes, dažniau išgyventi kitų žmonių emocinį vertinimą ir palaikymą. Grupėje yra daug galimybių pasimokyti iš kitų žmonių patirties, pritaikyti ją savo gyvenime. Grupinė terapija yra efektyvi įveikiant krizines situacijas, gydant nerimą ir depresiją. Ja siekiama koreguoti charakterio savybes, kurios sunkina gyvenimą ir trukdo bendravimui šeimoje ar darbe. Grupinėje terapijoje atsiskleidžia žmogaus asmenybė ir įgaunamas naujas, gilesnis savęs supratimas. Grupinės psichoterapijos metu yra daugiau galimybių intensyvesniems įvykiams pačioje grupėje, grupiniai santykiai teikia daugiau erdvės veiksmui, bandymams keisti savo elgseną, galima mokytis spontaniškiau reaguoti į kitų narių elgesį, išmėginti bendravimo riziką (pvz., galima leisti sau supykti), kas kasdieniame gyvenime daugumai žmonių labai sunku.

Santykių struktūra, susiklostanti tarp grupės narių, yra panaši į kasdienę, paprastą, todėl gydymo metu įgyti nauji elgesio būdai lengviau pritaikomi realiame gyvenime. Visas grupės gyvenimas tampa gydomuoju veiksniu.

Gydymo trukmė įvairi: terapija gali būti trumpalaikė (12-20 sesijų) arba ilgalaikė (nuo 20 sesijų).

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.