Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Projektas "Šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas ar atsiskyrimą" (2014-2016)

Projekto tikslas - sukurti ir įdiegti kompleksinį pagalbos modelį konfliktiškas skyrybas ar atsiskyrimą išgyvenančioms šeimoms, kuris mažintų riziką sutrikdyti vaikų-tėvų santykius ir pažeisti vaiko prigimtinę teisę turėti ryšį su abiems tėvais.

Projekto įgyvendinime dalyvavo pagrindinis projekto partneris Paramos vaikams centras ir asocijuoti partneriai Kauno apskrities (Kauno miesto, Kaišiadorių, Kėdainių, Prienų ir Jonavos rajono) ir Vilniaus miesto savivaldybės bei Islandijos vaikų ombudsmeno tarnyba (Ombudsman for Children, Islandija).

Pasiekti rezultatai: 6 –iose savivaldybėse sukurtas ir įdiegtas ankstyvojo atpažinimo, prevencijos ir intervencijos (API) modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas ar atsiskyrimą. Projekto vykdytojai sėmėsi patirties Islandijoje, sustiprino savo kompetencijas: šeimos mediacijos mokymai (15 d., 120 ak. val.), šeimos teisės mokymai (2 d., 14 ak. val.). Praktinis API modelio įgyvendinimas vyko šiomis kryptimis. Pirma, projekto komanda, įvertinusi problemos kompleksiškumą ir įvairiapusiškumą (konfliktiškų skyrybų procese dalyvauja ne tik šeima, išgyvenanti skyrybas, bet ir teisėjai, advokatai, vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojai, pagalbos teikėjai), inicijavo tarpdisciplinines specialistų komandas šešiose Kauno ir Vilniaus apskrities savivaldybėse. Antra, API modelis buvo perteiktas 30 –iai tarpdisciplinines komandas atstovaujantiems įvairių sričių ir institucijų specialistams (vaiko teisių apsaugos skyrių ir socialiniams darbuotojams, psichologams, pedagogams, teisėjams, advokatams, nepilnamečių inspektoriams), kurie savo darbe susiduria su konfliktiškų skyrybų atvejais. Trečia, apmokyti tarpdisciplininės komandos nariai išbandė API modelį praktikoje savo savivaldybėse. Šiose savivaldybėse šeimos, išgyvenančios konfliktiškas skyrybas ar atsiskyrimą, buvo skatinamos atsižvelgti į vaiko interesus ir turėjo galimybę ginčus dėl vaikų gyvenamosios vietos ar bendravimo tvarkos po skyrybų spręsti taikiai (taikant šeimos mediaciją) bei gauti kitas kokybiškas kompleksines paslaugas (šeimos mediacija, tėvų konsultavimas, bendratėvystės ugdymo programa, vaikų-tėvų ryšio atstatymo programa, individuali ir grupės pagalba vaikams).  Parengti ir išleisti leidiniai tėvams „Gyvenimas po skyrybų: kaip išlikti tėvais (300 vnt.) ir vaikams „Mama ir tėtis skiriasi: o kaip aš?“ (300 vnt.). Kartu buvo atliekamas API modelio vertinimas, tobulinimas ir plėtra – surengti papildomi mokymai platesniam projekte dalyvavusių savivaldybių specialistų ratui (30 asm.). Parengtas ir elektroninėje erdvėje patalpintas metodinis leidinys specialistams. Siekiant modelio plėtros ir vykdyti vaiko teisių advokaciją projekto metu buvo suorganizuotos diskusijos su suinteresuotais asmenimis (220 asm.), parengti pasiūlymai teisiniam reguliavimui sprendžiant ginčus dėl vaikų gyvenamosios vietos ir bendravimo tvarkos nustatymo (pasiūlymai pateikti LRS Teisės ir teisėtvarkos komitetui). Projekto pabaigoje organizuota tarptautinė konferencija, kurioje dalyvavo užsienio ekspertai ir per 100 dalyvių iš visos Lietuvos.

Projekto įgyvendinimą finansavo Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa Lietuvoje. Projekto vertė – 138.134,95 Eur. 

Projekto tinklapis

Ankstyvojo atpažinimo, prevencijos ir intervencijos (API) modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas ar atsiskyrimą

 

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.