Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Projektas "VDC, AJC ir AJE darbuotojų ir savanorių kompetencijų kėlimas" (2014-2016)

Projekto tikslas - padidinti rizikos grupės vaikų ir jaunimo gerovę, sustiprinant darbuotojų ir savanorių, dirbančių su rizikos grupės vaikais ir jaunimu, kompetencijas.

Projekto įgyvendintas kartu su partneriais: VšĮ „Actio Catholica Patria“ ir Norvegijos jaunimo klubų ir centrų asociacija („Ungdom and Fritid“).

Projekto įgyvendinimo trukmė: 2014 m. spalio mėn. – 2016 m. balandžio mėn.

Pasiekti rezultatai: 9-iuose Lietuvos regionų centruose (Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Telšiuose, Utenoje, Vilniuje) organizuoti 10 dienų (80 ak. val.) mokymai vaikų dienos centrų, atvirų jaunimo centrų ir erdvių darbuotojams ir savanoriams, dirbantiems su rizikos grupės vaikais ir jaunimu. Mokymų programa buvo parengta vadovaujantis daugiau negu dešimties metų psichosocialinio darbo su vaikais / jaunimu ir jų šeimomis bei savanoriškos veiklos organizavimo patirtimi bei sisteminiu požiūriu. Programa siekiama suteikti dalyviams ne tik teorijos žinių, bet ir stiprinti praktinius darbo su vaikais / jaunuoliais įgūdžius, bendradarbiavimo ir vadybos gebėjimus, skatinti mokymų dalyvių profesinį ir asmeninį augimą. Mokymų programos strategija nukreipta į galimybių sudarymą jaunam augančiam žmogui sukurti ryšį su rūpestingais suaugusiaisiais, įgyti įgūdžių ir kompetencijų, kad jis galėtų užaugti aktyviu bendruomenės nariu. Šioje programoje pateikiamas ir požiūris į darbą su vaikais / jaunimu ir darbo su vaikais / jaunuoliais metodų. Dar vienas reikšmingas darbo su vaikais ir jaunuoliais aspektas yra ne tik pačių vaikų / jaunuolių įgalinimas, bet ir jų šeimų įtraukimas į pagalbos procesą, ir ypač pozityvios tėvystės gebėjimų stiprinimas.

Nuo 2015 m. sausio mėn. iki 2016 m. balandžio mėn. mokymuose dalyvavo 373 darbuotojai ir savanoriai (iš jų 249 VDC darbuotojai ir savanoriai, 124 AJC/AJE darbuotojų ir savanorių). Projekto pabaigoje organizuota praktinė konferencija, kurioje dalyvavo per šimtas dalyvių iš įvairių šalies institucijų, dirbančių su vaikais ir jaunimu.

Projekto viešinimo straipsniai

Projekto įgyvendinimą finansavo Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programa „Rizikos vaikai ir jaunimas“ Lietuvoje. Projekto vertė – 232.020,25 Eur.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.