Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Projektas "Kelią kuriame eidami drauge" (2013)

„Kelią kuriame eidami drauge“: konceptualus požiūris į sveikatos stiprinimą

Savo praktinėje veikloje Šeimos santykių instituto specialistai vis dažniau susiduria su atvejais, kuomet alkoholiu ar narkotikais piktnaudžiauja vis jaunesnio amžiaus vaikai, tėvai kreipiasi pagalbos dėl vaikų agresyvaus elgesio ar priklausomybės nuo informacinių technologijų. Pastebima, kad suaugusieji nežino kaip tinkamai reaguoti į vaikų pyktį - arba slopina, arba gėdina ir kaltina vaikus, – tačiau nemoko vaikų tinkamai valdyti pykčio. Šis nežinojimas veda į vaikų elgesio ir emocinius sutrikimus. Siekdamas padėti spręsti šiuos sunkumus Šeimos santykių institutas 2013 m. įgyvendino projektą, skirtą stiprinti vaikų ir paauglių psichikos sveikatą, ugdant jų emocinę kompetenciją bei gebėjimą atsispirti impulsyviam elgesiui.

Projekto metu vykdytos veiklos:  

1) Praktiniai užsiėmimai „Stiprių jausmų atpažinimas ir valdymas“ vaikams (3 susitikimai po 2 ak. val., viso 6 ak. val.). Viso dalyvavo - 85 vaikai.

2) Seminaras tėvams ir pedagogams „Vaikų atsparumo rizikingam elgesiui ugdymas“ (2 susitikimai po 3 ak. val., viso 6 ak. val.). Viso dalyvavo - 60 asmenų.

Projekto metu parengtas ir išleistas leidinys vaikams "Sustoju, pagalvoju, veikiu". Leidinyje vaikams pateikta informacija kaip atpažinti ir įvardinti savo jausmus, išmokti pasakyti „ne“, valdyti savo pyktį, tinkamai spręsti problemas, atsispirti žalingiems įpročiams, sveikai gyventi.

Projekto partneris: Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Projektą finansavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.