Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

Projektas "Pagalba smurto šeimoje aukoms" (2010-2013)

Projekto metu buvo teikiama įvairiapusė pagalba moterims nukentėjusioms nuo smurto. Smurtą privačioje erdvėje moterys dažnai suvokia kaip gėdingą ir keliantį daug baimės reiškinį, todėl labai svarbu, kad esant projekto ilgalaikiškumui ir pastovumui atsiranda pasitikėjimas įstaiga teikiančia pagalbą: moterys pradeda įveikti baimes prieš smurtautoją ir dalyvauti psichologinės pagalbos grupėje, atvirai kalbėti apie patiriamą smurtą. Organizuotos viešinimo akcijos, informacinės kompanijos, stiprių jausmų valdymo paskaitos plačiajai visuomenei padidino informacijos sklaidą apie pagalbos galimybes iš smurto rato nepajėgiančioms pačioms išsivaduoti moterims, ir smurtinį elgesį vartojantiems vyrams. Stiprių jausmų valdymo paskaitos ir informacinės kompanijos plačiajai visuomenei, kuriose dalyvavo įvairaus amžiaus vyrai ir moterys, susilaukė didelio susidomėjimo ir pritarimo.

2011 metais Šeimos santykių institutas pirmą kartą pradėjo vesti grupes ne tik moterims, bet ir vyrams. Šioje grupėje smurtaujantį elgesį vartojantys vyrai mokėsi prisiimti asmeninę atsakomybę už savo veiksmus, kelti realistiškus tikslus, gerbti kitą asmenį bei jo pasirinkimo laisvę, įgyti naujų socialinių ir konfliktų sprendimo įgūdžių. Projekte nuo 2009 metų iš viso dalyvavo 100 moterų ir 18 vyrų.

2011 - 2013 m. vyko teoriniai praktiniai mokymai Kauno miesto policijos pareigūnams, kurie vyksta į iškvietimus, susijusius su konfliktinėmis situacijomis šeimose bei bendraujantiems su smurtą patyrusiomis moterimis. Mokymų metu pristatyta psichologinio smurto charakteristika, pirmojo pokalbio struktūra, pokalbio vedimo principai ir policijos pareigūno vaidmuo konfliktinėje situacijoje, persekiotojas – auka – gelbėtojas.

Projektą finansavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto partneriai:
* Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius
* Kauno Kartų namai
* Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.