Praleisti navigacijos meniu

Šeimos Santykių Institutas

In English

SEMINARŲ CIKLAS ,,SMURTAS ARTIMOJE APLINKOJE: ATPAŽINIMAS IR PAGALBOS VAIKAMS GALIMYBĖS MOKYKLOJE"

2017-10-09

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, įgyvendindamas Valstybinės smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2014-2020 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. gegužės 28 d. nutarimu Nr. 485, 2017-2020 metų veiksmų plano priemones, organizuoja seminarus mokyklų administracijos atstovams, mokyklų vaiko gerovės komisijos nariams, mokytojams, švietimo pagalbos specialistams ,,Smurtas artimoje aplinkoje: atpažinimas ir pagalbos vaikams galimybės mokykloje".

Akredituota prevencinė programa "Vaiko emocijų išraiškos kontrolės (VEIK) ugdymas" švietimo ir ugdymo įstaigose

2017-05-10 VEIK programa yra orientuota į skirtingo amžiaus vaikus ir jaunuolius. VEIK grupės gali būti sėkmingai taikomos nuo 8 iki 18 metų amžiaus vaikams ir jaunuoliams. Šios programos pagalba sustiprinamos vaikų ir jaunuolių socialinės ir emocinės kompetencijos, ugdomi jausmų atpažinimo, reguliacijos, pykčio kontrolės bei brandesnių sprendimų priėmimo įgūdžiai.

Kaip išgyventi senėjimą?

2016-12-20

aigiasi metai, kaip kasmet artėja nauji. Einant metams į pabaigą yra priimta apsvarstyti nuveiktus darbus ir planuoti naujus. Kviečiame ir skaitytojus pamąstyti kartu, ir ne tik apie nuveiktus darbus ar naujus planus. Bet ir apie laiko tėkmę, pokyčius, patyrimus ir laiko trukmę, nes žmogaus gyvenimas nėra amžinas. Savo tinklapyje daug rašome apie šeimą, vaikus, tėvystės iššūkius, kiek jėgų ir būdų reikia, kad santykiai būtų darnūs. Šį kartą kviečiame paskaityti apie dar vieną žmogaus gyvenimo aspektą – senėjimą.

KAUNAS - ŠEIMAI!

2016-10-03

Mieli kauniečiai ir miesto svečiai,

Kauno mieste veikiančios organizacijos jungiasi į iniciatyvą „KAUNAS – ŠEIMAI!“ ir kviečia kartu paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną (2016 m. spalio 10 d.). Psichikos sveikata – tai ne tik ligos nebuvimas. Tai vienas esminių dalykų, atspindinčių žmogaus sveikatą, asmeninę ir šeimos gerovę bei pajėgumą funkcionuoti visuomenėje. Kviečiame Jus į nemokamus renginius, skirtus šeimos psichikos sveikatos ir gerovės stiprinimui.

Paskaita "Tarpusavio santykių krizės šeimoje: kaip jas įveikti?"

2016-09-12 Krizės šeimos gyvenime – neišvengiami ir natūralūs šeimos vystymosi raidos etapai. Savaime pati krizė nėra nei gera, nei bloga, ją įveikus šeimos nariai įgyja naujos gyvenimiškos patirties, tikėjimo, kad ir kitą kartą susidūrę su sunkumais, gebės juos išspręsti bei brandos. Neįveiktoje krizėje slypi sunkūs jausmai ir pavojus jausti pyktį, įtampą, nerimą, liūdesį, kaltę. Kadangi šeimą sieja stiprūs emociniai jausmai, dažnai įveikti krizę gali būti nelengva.

Seminarų ciklas „Nerimas, pyktis, liūdesys, pavydas: šių jausmų galia mūsų gyvenime“

2016-09-12

Kiekviena sekundė mūsų gyvenimą praturtina tam tikra emocija. Jaučiamės patogiai ir lengvai, kuomet galime džiaugtis, mėgautis, kuomet esame ramūs ir patenkinti. Suirstame, kuomet kasdienės situacijos šeimoje, darbo kolektyve ar draugų būryje sukelia nepasitenkinimą, nenorą bendrauti ir veikti. O kartais stiprūs jausmai, tokie kaip nerimas, pyktis, liūdesys ar pavydas, nuvilia ar net ir išgąsdina.

Kviečiame 9-11 metų vaikus į grupę ,,Mano tėvai skiriasi, o kaip aš?"

2016-04-26

Nuo gegužės 12 d. pradedama grupė 9-11 metų vaikams, kurių tėvai skiriasi ar jau yra išsiskyrę. Skyrybos yra pokytis, kurį skausmingai išgyvena ir vaikai, ir tėvai. Keičiantis šeimos gyvenimui ne visuomet viskas eina sklandžiai, kyla nemažai streso bei daugybė įvairių jausmų. Tokiu metu svarbu su kuo nors pasikalbėti bei pasidalinti išgyvenimais. Bendraamžių grupė, vadovaujama psichologo, gali vaikams palengvinti skyrybų procesą bei padėti išgyventi kylančius nemalonius jausmus. 

„Pakartotinai susituokusios šeimos: iššūkiai tėvams ir vaikams“

2016-04-25 Skyrybos yra viena iš didžiausių nelauktų ir nepageidaujamų permainų šeimos gyvenime. Nors pagal tradicinę sampratą skyrybos yra vertinamos kaip šeimos suirimas, tačiau tai neišvengiama šiuolaikinės socialinės tikrovės apraiška – apie 50 proc. santuokų Lietuvoje išyra. Skyrybos paveikia visą šeimą, pakeičia jos struktūrą – dalis tėvų lieka vieniši, kiti kuria pakartotinas santuokas. Šie pokyčiai yra nemenkas iššūkis tėvams ir vaikams, gali sukelti nepageidaujamų pasekmių.

Kviečiame į paskaitą, skirtą poroms „AR KALBĖJIMOSI GALI BŪTI PER DAUG?“

2016-03-08

Kaskart pakabinus žieminius paltus laukti kito sezono, norisi plačiau atmerkti akis, apsidairyti aplink. Ar esate pagavę save mąstančius, kad matant besišypsančias ir besišnekučiuojančias poras, būtent tą akimirką norėtųsi būti jų vietoje: kalbėtis, žiūrėti vienam į kitą, mėgautis buvimu. O pavasaris – tai toks laikotarpis, kuomet atsiranda naujos energijos ir ūpo pasirūpinti savimi ir savo tarpusavio santykiais.

KURIANT SVEIKUS SANTYKIUS

2015-12-22 Santykiai tarp žmonių gali prasidėti spontaniškai – du žmonės patiko vienas kitam, pradėjo draugauti. Draugystės pradžioje juos santykiai jaudina, žavi ir gali atrodyti, jog viskas vyksta savaime. Tačiau ar šių dviejų žmonių santykiai tęsis, ar bus sėkmingi ir laimingi, priklausys nuo abiejų vaikystėje įgyto supratimo apie santykius, sąmoningo savo vaidmens santykiuose suvokimo ir įsipareigojimo santykiams, įgūdžių, vertybinių nuostatų bei partnerių įsivaizdavimo, kokie turi būti artimi santykiai.

"Konfliktiškos skyrybos – rykštė vaikams"

2015-03-30

Skyrybos - viena sunkiausių šeimos krizių. Ji paliečia ne tik vyrą ir moterį, skyrybos skaudžiai žeidžia vaikus, kartais jų širdyse įrėždamos gilias, ilgai negijančias žaizdas. Juk tai, kaip šiandien skiriatės, daro įtaką visam Jūsų vaiko gyvenimui.
Tad kaip išvengti vaiko įtraukimo į tarpusavio konfliktus? Ką reiškia bendratėvystė po skyrybų? Kodėl svarbu išlaikyti vaiko ryšį su abiem tėvais net gyvenant atskirai?
Šeimos santykių institutas kviečia kreiptis poras, kurios planuoja skirtis, išgyvena skyrybų procesą ar yra išsiskyrę, bet tarpusavyje nesutaria vaiko globos ir priežiūros klausimais, - Jums bus suteikta nemokama kompleksinė pagalba (konsultacijos, mediacija, grupės).
Išsamesnės informacijos teiraukitės tel. (8 37) 750935 arba el. paštu pagalba@ssinstitut.lt

Apie skyrybų įtaką vaikui bei šeimos mediacija žurnalui "Šeimininkė" pasakoja Šeimos santykių instituto vaikų ir paauglių psichiatrė, psichoterapeutė Vaiva Bingelienė.

Pamėginam pyktis... taikiai!

2015-02-09

Vasario 14 d. Šeimos santykių institutas (ŠSI) kviečia vaikus ir jų tėvelius į teatrą! Popietė unikalioje Nacionalinio Kauno dramos teatro atmosferoje alsuojant kūrybiniu būviu ir jaukiai įsikibus į šeimyniškio parankę – štai tokią popietę ruošia ŠSI, šiemet bendradarbiauti sumanęs su edukacinio festivalio jaunimui „Nerk į teatrą“ rengėjais.  Taigi, mamos, tėčiai ir jų vaikai, pristatome teatrališkas dirbtuvės šeimai „Pamėginam pyktis... taikiai“.

Pozityvios tėvystės įgūdžių grupė ,,Aš ir mano vaikas"

2015-02-05 Vaikystė tai įspūdžių, atradimų ir jausmų pilnas laikotarpis. Tėvai yra tie žmonės, kurie būna šalia mažųjų ir padeda jiems augti bei vystytis. Buvimas šalia vaikų sukelia įvairių emocijų ir klausimų. Neretai gali būti sunku atrasti tinkamą atsakymą, kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje, kaip kalbėtis su vaiku. Kviečiame dalyvauti nemokamoje pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupėje!

Įspūdžiai iš Islandijos: įkvepiantis požiūris į vaiko teises ir lygiavertės tėvystės kultūra

2014-12-15 Šių metų lapkričio paskutinę savaitę Šeimos santykių instituto (toliau – ŠSI) atstovės viešėjo Islandijoje. Įstaigos direktorė, psichiatrė Roma Šerkšnienė, socialinė darbuotoja Živilė Baronienė bei projektų vadovė Živilė Kėrytė ugnikalniais ir gūsingais vėjais garsėjančioje šalyje susipažino su gerosiomis šeimos mediacijos ir vaiko teisių apsaugos patirtimis.

„Pyktis: kaip jį atpažinti bei tinkamai išreikšti?“

2014-08-20 Kasdienės situacijos šeimoje, darbo kolektyve ar draugų būryje ne visuomet teikia malonias emocijas bei jausmus. Neretai pajuntame ir kartėlio, nusivylimo, susierzinimo, pykčio. Atėję pas specialistus žmonės dažnai pastebi, kad netinkamai išreikštas jų pasipiktinimas, susierzinimas sugadina ilgai kurtus gražius ir šiltus tarpusavio santykius, trukdo pasiekti išsikeltų tikslų, karjeros darbe bei neretai juos apleidžia draugai ir pažįstami.

Psichologinė pagalba internetu

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite raidės iš paveiksliuko.