Skip navigation

Institute of Family Relations

Lietuviškai

Project for women who suffer from violence

Projekto tikslas yra suteikti įvairiapusią pagalbą moterims nukentėjusioms nuo smurto ir padėti joms susigrąžinti gyvenimo kontrolę.

Tautų gyventojų fondo duomenimis kas trečia moteris pasaulyje yra patyrusi smurtą, nors statistika užfiksuoja kiek mažiau nei ketvirtadalį visų smurto atvejų. Patiriamas smurtas visame pasaulyje tokia pat dažna mirties ar nedarbingumo priežastis kaip vėžys, tačiau dažniausiai moteris nutyli ir neįvardina tikrosios savo nedarbingumo priežasties. Bet kokios rūšies patiriamas smurtas pažeidžia moters (asmenybės) integralumą, savivertę ir žmogiškąjį orumą.

Projektas vyksta treti metai ir pastovus tęstinis jo vykdymas suteikia galimybę pasiekti vis daugiau moterų, nukentėjusių nuo smurto. Smurtą privačioje erdvėje moterys dažnai suvokia kaip gėdingą ir keliantį daug baimės reiškinį, todėl labai svarbu, kad esant projekto ilgalaikiškumui ir pastovumui atsiranda pasitikėjimas įstaiga teikiančia pagalbą: moterys pradeda įveikti baimes prieš smurtautoją ir dalyvauti psichologinės pagalbos grupėje, atvirai kalbėti apie patiriamą smurtą. Organizuojamos viešinimo akcijos, informacinės kompanijos, stiprių jausmų valdymo paskaitos plačiajai visuomenei padidina informacijos sklaidą apie pagalbos galimybes iš smurto rato nepajėgiančioms pačioms išsivaduoti moterims, ir smurtinį elgesį vartojantiems vyrams. Stiprių jausmų valdymo paskaitos ir informacinės kompanijos plačiajai visuomenei, kuriose dalyvauja įvairaus amžiaus vyrai ir moterys, susilaukia didelio susidomėjimo ir pritarimo.

Smurtą patyrusioms moterims reikalinga tiek individuali psichologinė pagalba, tiek savitarpio pagalba dalyvaujant savitarpio paramos grupėse. Galimybė dalyvauti grupėje įvairaus amžiaus moterims leidžia pažiūrėti į savo problemas iš įvairių perspektyvų ir ieškoti efektyvesnių elgesio modelių. Projektas suteikia galimybę teikti mediacijų paslaugas sutuoktiniams, poroms ir tėvams, padedančias abiems šalims rasti jiems patiems geriausią sprendimą. Mediacijos paslaugų poreikis ir pastovumas išlieka visus metus, kadangi iš Kauno miesto ir Kauno rajono vaiko teisių apsaugos tarnybų yra siunčiami užklausimai dėl šių paslaugų teikimo.

2011 metais Šeimos santykių institutas pirmą kartą pradėjo vesti grupes ne tik moterims, bet ir vyrams. Šioje grupėje smurtaujantį elgesį vartojantys vyrai mokosi prisiimti asmeninę atsakomybę už savo veiksmus, kelti realistiškus tikslus, gerbti kitą asmenį bei jo pasirinkimo laisvę, įgyti naujų socialinių ir konfliktų sprendimo įgūdžių. Projekte nuo 2009 metų iš viso dalyvavo 89 moterys ir 10 vyrų.

Šeimos santykių institutas tęsia tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp vietos savivaldybių, visuomeninių organizacijų, policijos ir kitų suinteresuotų institucijų dirbant šeiminio smurto mažinimo srityje. 2011 metais pradėti organizuoti teoriniai praktiniai mokymai Kauno miesto policijos pareigūnams, kurie vyksta į iškvietimus, susijusius su konfliktinėmis situacijomis šeimose bei bendraujantiems su smurtą patyrusiomis moterimis. Mokymų metu pristatyta psichologinio smurto charakteristika, pirmojo pokalbio struktūra, pokalbio vedimo principai ir policijos pareigūno vaidmuo konfliktinėje situacijoje, persekiotojas – auka – gelbėtojas. 2012 m. bus tęsiami teoriniai praktiniai mokymai Kauno miesto policijos pareigūnams.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto partneriai:

  1. Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius
  2. Kauno Kartų namai
  3. Kauno vyriausiasis policijos komisariatas

Informacija apie renkamas savitarpio paramos grupes moterims ir vyrams, skaitomas paskaitas visuomenei skelbiama Naujienose. 

Jei Jūs esate ta moteris, kuri ieško pagalbos ir nori pasidalinti savo jausmais ir išgyvenimais, galite kreiptis ar pasiūlyti savo draugei šią  psichologinę pagalbą.

Psychological help online

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Enter text