Skip navigation

Institute of Family Relations

Lietuviškai

Child care and adoption project

Projekto tikslas – tęsti nuoseklias globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir tęstinės pagalbos jiems teikimo paslaugas.

Visi, norintys globoti ar įsivaikinti ar dar tik svarstantys tokias galimybes bei gyvenantys Kauno mieste, gali kreiptis į Šeimos santykių institutą ir gauti nemokamą pagalbą įsivaikinimo klausimais.

Taip pat kviečiame vaikus globojančias ar įvaikinusias šeimas į: 

  • nemokamas konsultacijas (dėl vaiko elgesio ir emocijų sunkumų; dėl vaiko ir globėjų ar įtėvių tarpusavio santykių; dėl vaiko sunkumų mokykloje ir namuose; dėl paauglystės krizių)
  • savitarpio paramos grupes įvaikinusioms ir globojančioms šeimoms

Šeimos santykių institutas, bendradarbiaudamas su Kauno miesto Vaiko teisių apsaugos skyriumi, ketvirtus metus įgyvendina tęstinį LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Pagalba įtėviams ir globėjams – pagalba vaikui“, tęsiant teigiamos visuomenės nuomonės apie įvaikinimą ir vaikų globą šeimose formavimą, dirbant su kandidatais į globėjus ir įtėvius bei su jau esamais globėjais ir įtėviais ir jų šeimose gyvenančiais vaikais. 

Šiuo metu visoje Lietuvoje asmenys, norintys globoti ar įsivaikinti, turi lankyti ir baigti mokymus pagal specialią įtėvių ir globėjų rengimo programą PRIDE (ja remiasi šeimos institutas vykdydamas šį projektą). Šios mokymų programos tikslas – padėti įvertinti savo galimybes bei pasirengimą į savo šeimos ratą priimti naują žmogų, geriau suprasti vaiko, patekusio į globos sistemą, patyrimą ir išgyvenimus, susipažinti su tėvų globos netekusio vaiko poreikiais. Kartais tenka susidurti su negatyviu požiūriu į tokius mokymus: žmonėms atrodo, kad jie savotiškai testuojami, išbandomi, vertinami. PRIDE programos tikslas - ne atmesti ar vien įvertinti kandidatus į globėjus bei įtėvius, bet padėti jiems pasiruošti, pasirengti tokiam svarbiam žingsniui, kaip vaiko priėmimas į savo šeimą ir namus.

Įgyvendindamas projektą „Pagalba įtėviams ir globėjams – pagalba vaikui“, Šeimos santykių institutas ne tik vykdo tiesiogines paieškos, rengimo, atrankos paslaugas potencialiems globėjams (rūpintojams) bei įtėviams ir tęstines kompleksines paslaugas po įvaikinimo bei globos įsteigimo, bet ir siekia skleisti vaikų globos šeimose ir įvaikinimo idėją, užtikrinti teikiamų paslaugų tęstinumą ir nenutrūkstamumą net pasibaigus projekto įgyvendinimo laikotarpiui.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto partneris Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius

Laukiame Jūsų skambučių telefonu +370 37750935 arba rašykite el. paštu. pagalba@ssinstitut.lt

Psychological help online

Skype
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Enter text